Świetlica i zajęcia pozalekcyjne

IMG_3632

„Już do domu?” to najczęstsza reakcja dzieci na widok Rodzica stającego w drzwiach naszej szkolnej świetlicy. Warto mieć zawsze wolny kwadrans w zanadrzu, na spokojne dokończenie rysunku, spaceru na szczudłach lub bardzo ważnych budowli. Nie naszych, dzieci oczywiście. Popołudnie na świetlicy jest dopełnieniem szkolnego dnia. To miejsce, w którym jest czas na swobodną zabawę, liczne aktywności artystyczne – rysowanie, malowanie, lepienie, wycinanie, tkanie; samodzielne czytanie, słuchanie baśni, a nawet drzemkę. A gdy tylko dopisuje pogoda, dzieci spędzają popołudnia na świeżym powietrzu w pobliskim lesie lub na placach zabaw.

W ramach godzin świetlicowych odbywają się też zajęcia organizowane przez rodziców. Tego roku jest to pracownia form.